تجهیزات پردازش و بسته بندی صنعتی سفارشی حرارت و کنترل

ادویه مخصوص چیپس

بهترین چاشنی و ادویه برای چیپس آنهایی هستند که شما را به خوردن چیپس بیشتر وادار می کند. در ادامه درباره ادویه مخصوص چیپس به کار رفته در بسته بندی های بازاری صحبت خواهیم کرد و شما نیز می توانید از آن ها استفاده کنید.

چیپس

لیست ادویه مخصوص چیپس

1. نمک سیر

این ابتدایی ترین و اولین چاشنی موجود است، اما می تواند خوشمزه ترین باشد! توصیه می‌کنیم از نمک سیر به جای دیگر نمک‌ها استفاده کنید، زیرا طعم بسیار بیشتری را به شما می‌دهد.

2. فلفل کاین (فلفل هندی)

این چاشنی مورد علاقه کارخانه ها برای برای تهیه چیپس های بسته بندی است، زیرا بدون اینکه تند و تیز باشد، طعمی تند می‌افزاید. شما برای استفاده از این ادویه مخصوص چیپس کافی است قبل از سرخ کردن برش های سیب زمینی، کمی روی سطح برش های سیب زمینی خود بپاشید.

چیپس های متنوع

3.پاپریکا(فلفل قرمز)

پاپریکا یکی از آن ادویه هایی است که کاربردهای بسیار متفاوتی در ادویه مخصوص چیپس دارد. شما می توانید آن را روی هر چیزی قرار دهید و طعم آن را عالی می کند و عطرش را افزایش می دهد. در میان ادویه های چیپس؛ پاپریکا دودی جایگاه ویژه ای دارد زیرا طعم دودی آن واقعاً با غذاهای دریایی و چیپس به خوبی جفت می شود.

4. پودر فلفل قرمز

پودر فلفل قرمز یک راه عالی برای افزودن مقداری حرارت به چیپس‌هایتان بدون افزودن ادویه زیاد است – در استفاده از پودر فلفل قرمز زیاده روی نکنید زیرا واقعا ممکن است شما را اذیت کند. اگر حرارت بیشتری می خواهید، فقط پودر فلفل قرمز بیشتری اضافه کنید.

  میزان سرمایه راه اندازی خط تولید چیپس

5. زیره سبز

زیره به خوبی با انواع غذاها جفت می شود، اما گفته می شود طعم آن با چیپس بسیار عالی است.این ادویه بدون غلبه بر طعم چیپس، عطر خوبی به آن اضافه می کند.

6. پونه کوهی

پونه کوهی اغلب در رویه های پیتزا استفاده می شود زیرا توانایی آن در ایجاد طعم در سایر مواد و در عین حال افزودن لایه پیچیدگی اضافی به ظرف است. سعی کنید مقداری از این ادویه مخصوص چیپس را روی چند چیپس تازه پخته بپاشید تا طعم شگفت انگیزی داشته باشید.

7. نمک و فلفل

، مهم نیست که از نمک و فلفل در چه ترکیبی استفاده می کنید. این ترکیب کلاسیک همیشه عالی است و طعم نوستالژی چیپس های نمکی را به شما می دهد. اگر می خواهید کمی ماجراجوتر باشید، سعی کنید پودر سیر یا پودر پیاز را برای طعم بیشتر اضافه کنید.

8. چاشنی تاکو (پودر)

این یک چاشنی عالی برای چیپس است زیرا به تنهایی طعم خوبی دارد، اما تقریباً با هر چیزی از گواکامول گرفته تا سالسا و فراتر از آن به خوبی جفت می شود. فقط مقداری از این چاشنی تاکو را روی چیپس های مورد علاقه خود بپاشید و لذت ببرید!

9. تکه های فلفل قرمز خرد شده

تکه های فلفل قرمز له شده گزینه دیگری برای ادویه مخصوص چیپس است که با چیپس سیب زمینی به خوبی کار می کند – بدون اینکه خیلی تند باشد (یا حداقل نه آنقدر تند که دهان شما را بسوزاند) عطر و طعم خاصی به چیپس می بخشد.

  دستگاه بسته بندی توزین دار چیست ؟

چیپس کاسه‌ای

10. نمک سیر و پنیر پارمزان

این یکی دیگر از ترکیب های طعم عالی برای چیپس است: کمی نمک سیر و پنیر پارمزان بپاشید تا طعم بیشتری داشته باشید. این ترکیب معمولا در پیتزاهای ایتالیایی استفاده می شود اما به کار بردن آن برای ادویه مخصوص چیپس می تواند فوق العاده باشد.

11. پودر پیاز

اگر می‌خواهید چیپس‌هایتان خیلی ترد شوند، قبل از پختن در فر (یا سرخ کردن آن‌ها در روغن) روی آن‌ها مقداری پودر پیاز بپاشید. این کار کمک می‌کند که بافت ترد اضافی را که همه در مورد چیپس دوست دارند، به آن ها داده شود.

12. چاشنی ایتالیایی

ترکیب ادویه های ایتالیایی (این یکی برای چیپس های به سبک ایتالیایی عالی است) که شامل پونه کوهی، ریحان و آویشن است طعم چیپس را بسیار ارتقا میدهد. این گیاهان کاملاً با روغن زیتون یا نمک سیر جفت می شوند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

13. سس تند سریراچا (برای کسانی که چیزهای تند دوست دارند)

سس تند سریراچا از فلفل قرمز، سرکه، سیر، شکر و نمک درست می شود – و خوشمزه است! اگر به دنبال چیزی تند اما نه خیلی تند هستید، این گزینه عالی برای شماست: فقط مقداری را روی چیپس سیب زمینی یا چیپس تورتیلای مورد علاقه خود بپاشید تا طعم بیشتری به آن ببخشید!

14. تکه های جعفری (برای طعم تازه)

اگر به دنبال چیزی منحصر به فردتر از نمک معمولی یا پودر فلفل هستید، سعی کنید تکه های جعفری را روی چیپس خود بپاشید! این کار به میان وعده شما طراوت می بخشد بدون اینکه بر طعم میان وعده شما غلبه کند و البته برای عاشقان چیپس ریحان می تواند عالی باشد.

  طرز تهیه پودر ماهی

15. آویشن

آویشن چیزی فراتر از یک گیاه دارویی است! همچنین یک چاشنی عالی برای چیپس است – متوجه خواهید شد که بدون اینکه به هیچ وجه زیاد یا طاقت فرسا باشد، طعم چیپس را ارتقا می دهد.

16. رزماری

این گیاه دارای طعمی سبک و تازه است که هم با غذاهای شیرین و هم با غذاهای خوش طعم کار می کند – و به خصوص وقتی با نمک و روغن زیتون همراه شود بسیار خوشمزه است (سعی کنید آن را روی سیب زمینی سرخ شده یا سیب زمینی سرخ شده بپاشید).

 

همچنین می توانید با افزودن مقداری روغن زیتون، سرکه، پودر خردل یا دیژون از رزماری به عنوان پایه سس سالاد مورد علاقه خود استفاده کنید.

جمع بندی

چه کسی یک بشقاب چیپس ترد که با چاشنی های عالی مزه دار می شود دوست ندارد؟ ترکیب گسترده ای از گیاهان کوهی و ادویه ها وجود دارد که می توانید از آن ها به عنوان ادویه مخصوص چیپس استفاده کنید. سیر، فلفل پابریکا، پونه، آویشن و … از جمله این موارد هستند.

 

مطالب کاربردی :

خط تولید چیپس

خط تولید فرنچ فرایز

خط فراوری و تولید مغز تخمه و بادام زمینی

خط سرخ کن تخمه و بادام زمینی

خط تولید و فرآوری آلبالو

خط رستر آجیل

خط تولید بادام زمینی

خط تولید کرانچی

خط تولید پاپ کورن