طراحان نام گستر

info@tngaco.ir

ایمیل پشتیبانی

بازدید از کارخانه

بلوار 45 متری انقلاب – جنب بانک تجارت – خیابان صنعت پنجم – ساختمان کوه نور – طبقه سوم – واحد 12

خط تولید پاپ کورن؛ بهترین تجهیزات ممکن برای شروع!

خط تولید پاپ کورن؛ بهترین تجهیزات ممکن برای شروع!

خط تولید پاپ کورن؛ بهترین تجهیزات ممکن برای شروع!

طراحی ساخت و راه اندازی انواع خطوط صنایع غذایی

ما شما را به جدیدترین فناوری پردازش مواد غذایی حرارتی مجهز می‌کنیم تا بتوانید خواسته‌های مشتریان خود را به طور کامل و پیوسته برآورده کنید.

خط تولید پاپ کورن

خطوط تولید پاپ کورن شرکت طراحان نام گستر آسمان در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارد و بخش مهمی از صنایع غذایی مدرن اسنک است. در خطوط تولید پاپ کورن سازنده این شرکت، دانه‌های ذرت در قیف قرار می‌گیرند و حرارت داده می‌شوند و سپس آنها را به هم می‌زنند تا دانه‌های ذرت پاپ کنند و به پاپ کورن پف دار خوشمزه تبدیل شود! سپس می توان از این خط برای افزودن چاشنی ها یا پوشش هایی به پاپ کورن، بسته به محصول نهایی مورد نظر استفاده کرد.

خط تولید 250 کیلوگرم پاپ کورن

این نوع خط تولید برای تولید تنقلات خوش طعم در مقیاس بزرگ ایده آل است و می توان از آن برای افزایش راندمان تولید استفاده کرد. جهت راهنمایی و یا مشاوره میتونید با شماره تلفن 09125683707 تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات تکمیلی را در اختیارتان قرار دهند.

پاپ کورن (Popcorn) یا ذرت بو داده یکی از محبوب ترین تنقلات به شمار می رود. بسیاری از کودکان و بزرگسالان علاقه به خوردن انواع پاپ کورن یا پف فیل دارند. به همین جهت خط تولید پاپ کورن یکی از خطوط تولید مواد غذایی سودآور و پرمنفعت است. پف فیل از حرارت دادن دانه های ذرت البته از نوع خاص آن تهیه می شود. ذرت پفکی یا بوداده به سبب اینکه صرفا از دانه های ذرت و چاشنی های مختلف و مقدار اندکی روغن تهیه می شود نسبت به بعضی از تنقلات مانند: پفک و چیپس ارزش تغذیه ای بیشتری داشته و خوراک سالم تری است. خط تولید ذرت بوداده موضوع مطلب پیش رو است. چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه خط تولید پاپ کورن طراحان نام گستر به دست آورید تا انتهای مقاله را بخوانید.

مواد اولیه پاپ کورن

پاپ کورن ساختاری ساده و سالم دارد. این محصول از دانه های ذرت، مقداری چاشنی و اندکی روغن تهیه می شود. هر چه مواد اولیه محصول مورد نظر باکیفیت تر و تازه تر باشد، ارزش غذایی بیشتری نیز به همراه دارد.

مراحل تولید پاپ کورن

خط تولید پاپ کورن مراحل مختلفی دارد که در این بخش به آنها می پردازیم. البته لازم به ذکر است که در کارخانجات از دستگاه های پاپ کورن ساز صنعتی استفاده می شود که با تهیه ذرت بوداده به روش سنتی تفاوت هایی دارد.
• در ابتدا ذرت های مخصوص تهیه پف فیل را درون هاپر (Hopper) می ریزند.
• در مرحله دوم ذرت ها توسط بالابر حلزونی (Screw Conveyor) به دستگاه پاپر (Popper) انتقال پیدا می کنند.
• حرارت موجود در دستگاه پاپر در حدود 300 درجه سانتی گراد است. ذرت ها به محض انتقال به پاپر منفجر می شوند و به اصطلاح شکوفه می کنند.
• در مرحله چهارم ذرت های حرارت دیده به دستگاه سرند یا Sifter منتقل منتقل می شوند. سرند دستگاهی چرخنده و توری مانند است. با عبور ذرت ها، آن ذرت هایی که باز نشده اند و اندازه کوچکتری دارند از سرند عبور می کنند و به خارج دستگاه انتقال می یابند.
• پف فیل هایی که در دستگاه باقی مانده اند به دستگاه ادویه زنی ریخته می شوند. در این مرحله روغن و ادویه مورد نظر به صورت مخلوط شده به پاپ کورن اسپری می شود.
• در پایان کار ذرت های بوداده طعم دار بسته بندی شده و برای عرضه به بازار فرستاده می شوند.

مطلب پیشنهادی: خط تولید فرنچ فرایز

فرایند خط تولید پاپ کورن

همانطور که گفتیم خط تولید پاپ کورن یکی از خطوط تولید محصولات غذایی است که طرفداران فراوانی دارد. در این تولید دانه های ذرت در اثر حرارت زیاد منفجر می شوند و به صورت های مختلفی در می آیند. از نظر ظاهری می توان گل بلال را به دو گروه تقسیم بندی کرد. دسته اول از دانه های ذرت که در اثر حرارت پف می کنند و شبیه توپ می شوند به این مدل ذرت بوداده Mushroom گفته می شود. اما گروهی دیگر از این ذرت ها به صورت نامنظم منفجر می شوند و در اصطلاح به آنها Butterfly می گویند. فرایند خط تولید ذرت پفکی برای همه اشکال و ساختار تقریبا یکسان است. ژنتیک های متفاوت ذرت ها موجب به وجود آمدن اشکال گوناگون پاپ کورن می شود. برخی از ساختارهای ذرت عبارتند از: ذرت بلوری، ذرت راه راه، ذرت دندان سنجابی، ذرت آردی، ذرت شیرین و ذرت مومی.

مطلب پیشنهادی: خط تولید بادام زمینی

مشخصات خط تولید پاپ کورن

خطوط تولید ذرت بوداده مشخصات و ویژگی های گوناگونی دارد که هر شرکت و کارخانه ای آن را دارا است. دستگاه های تمام اتوماتیک و مواد اولیه مناسب موجب افزایش کیفیت محصول نهایی می شود. مدیران کارخانجات باید در جهت ارتقای سطح کیفی و تنوع در اشکال تولید پاپ کورن تلاش خود را بنمایند.

بیشتر بخوانید :  خط سرخ کن تخمه و بادام زمینی

ظرفیت تولید پاپ کورن

هر کارخانه ظرفیت تولید پاپ کورن متفاوتی دارد. برخی از شرکت ها به صورت گسترده در جهت تولید گل بلال اقدام می کنند. این محصول را به شکل ها و مدل های گوناگون و در طعم های متفاوت تولید و عرضه می کنند.

بیشتر بخوانید :  خط تولید و فرآوری آلبالو

مزایای راه اندازی خط تولید پاپ کورن

راه اندازی خط تولید ذرت بوداده دارای مزیت های متعددی است. ذرت پفکی به جهت خواص تغذیه ای و محبوبیت فراوان مورد استقبال بسیاری از مردم قرار می گیرد. به همین دلیل کارخانجاتی که در جهت تولید محصول مذکور اقدام می کنند به درآمدهای خوب و مناسبی دست می یابند. پاپ کورن میان وعده ای مناسب و مورد توجه کودکان و بزرگسالان است و می تواند در محل کار، منزل، سفر و پیک نیک به راحتی مورد استفاده قرار گیرد و افراد از خوردن آن لذت ببرند.

مطلب پیشنهادی: خط تولید چیبس

تولید پاپ کورن طعم دار

چنانچه گفتیم خط تولید پاپ کورن با طعم های مختلف نیز امکان پذیر است. ذرت های پفکی را با طعم های پنیری، نمکی، دودی، کچآپ و غیره تهیه می کنند که البته پرطرفدارترین آنها در کشور پف فیل پنیری و نمکی آن است. بسته بندی های مناسب مواد غذایی باید برای گل بلال در نظر گرفته شود و این بسته بندی ها باید محصول را در برابر نور، رطوبت، آلودگی و هوا محافظت کنند.

بیشتر بخوانید :  خط رستر آجیل
خط تولید پاپ کورن یکی از روش های درآمدزایی برای بسیاری از کارخانجات و شرکت ها است. ذرت بوداده با توجه به ساختار مغذی و جذاب خود مورد توجه همگان قرار می گیرد. پف فیل ها در طعم های مختلفی از قبیل: پنیری، نمکی، کچاپی و دودی تولید و عرضه می شوند. مراحل تولید این محصول با دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته صورت می گیرد.

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.