تجهیزات پردازش و بسته بندی صنعتی سفارشی حرارت و کنترل

دستگاه بسته بندی توزین دار چیست ؟

«دستگاه بسته بندی وزنی» نوعی دستگاه بسته بندی حبوبات است که برای بسته بندی مواد فله استفاده می شود. این دستگاه یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه ها در زمینه بسته بندی مواد فله با ایجاد ظروف توزین با همان حجم و وزن می باشد. توزین به معنای وزن کننده است که یکی از روش های مدرن و مطمئن در زمینه بسته بندی محصولات می باشد که در بسیاری از ماشین آلات بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه بسته بندی وزنی به دلیل بهره وری و کارایی در ایجاد بسته بندی های یکسان در بسیاری از کارخانه ها قابل استفاده است. تقسیم بندی و اندازه یکسان با اختلاف بسیار کم در وزن میلی گرمی از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه بسته بندی کاروپک می باشد.

بسیاری از کاربران به دنبال یک دستگاه توزین دقیق، حساس و کاربردی برای محصولات خود هستند و این دستگاه انتخاب مناسبی برای آنها می باشد. این دستگاه در شرایط و انواع مختلفی موجود است که تفاوت آنها در تعداد ترازو دستگاه است. توزین دقیق در این دستگاه بسته بندی توزین به دلیل وجود ترازوهای فوق حساس است که بسته هایی از گرانول های هم اندازه را تشکیل می دهند.

دستگاه توزین دار

دستگاه بسته بندی وزنی چیست؟

دستگاه بسته بندی وزنی یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه پرکن است که برای ایجاد بسته بندی وزنی مواد فله و حبوبات استفاده می شود. این دستگاه از ترازوی توزین میلی گرمی برای قرار دادن یکنواخت محصولات در بسته بندی ها استفاده می کند. امروزه مکانیزم ها و تکنیک های مختلفی در زمینه پرکردن و ایجاد بسته های یکنواخت استفاده می شود که سیستم توزین پکیج یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها در این امر می باشد. سیستم توزین یک ترازو فوق حساس و بسیار دقیق است که در بالای دستگاه قرار گرفته است. این ترازو بسته ها را با کمترین میزان خطا وزن می کند، بنابراین بسته هایی با ابعاد کاملاً یکسان و اولیه دارید.

  ادویه های مخصوص پاپ کورن

همانطور که در قسمت اول گفتیم دستگاه های بسته بندی وزنی در انواع مختلفی موجود می باشند که از دو تا شانزده وزن متغیر است. طبیعتا با افزایش تعداد ترازوهای دستگاه، دقت و حساسیت ترازو افزایش یافته و تخصصی تر می شود. دستگاه های بسته بندی توزین که در محدوده بیش از ده توزین تعریف می شوند را سوپرهد یا چند سر نیز می گویند. طراحی دستگاه بسته بندی توزین برای مواد فله و حبوبات طراحی شده است. با سیستم PLC در این دستگاه به راحتی می توانید دستگاه را کنترل کنید و سرعت بسته بندی و نوع بسته بندی را به دلخواه تغییر دهید.

 

به عنوان مثال، بارها مجبور شده اید به فروشگاه بروید و یک کیلو ماست یا سایر محصولات با وزن های مختلف بخرید. تمامی این نمونه ها جزو بسته هایی هستند که توزین می شوند. در توزین بسته ها رعایت وزن بسیار مهم است و بسته بندی ها باید در وزن دلخواه تولید شوند. اگر یک بسته سنگین و دیگری سبک تر باشد، طبیعتاً پس از مدتی بازار خود را از دست خواهید داد و فروش شما به شدت کاهش می یابد. از طرفی اگر وزن یک بسته از بسته دیگر بیشتر باشد، آسیب دیده و سرمایه خود را از دست خواهید داد.

 

رعایت اصول و قوانین وزن هنگام توزین بسته ها بسیار مهم است. بهترین ماشین آلات برای این کار ماشین آلات بسته بندی وزنی هستند. این دستگاه ها با ترازوهای بسیار حساس، خطاهای وزنی در محصولات را کاملا برطرف کرده و بسته هایی هم وزن را در اختیار شما قرار می دهند. این دستگاه ها در توزین بسته ها دقت و سرعت عمل بسیار بالایی دارند و فعالیت توزین در عین حال باعث افزایش چشمگیر تولید شما می شود. بسته به نیاز خود می توانید از وزنه ها استفاده کنید و تولید خود را بهبود ببخشید.

  انواع دستگاه اسلایسر صنعتی

 

دستگاه بسته بندی توزین دار

فراموش نکنید که روش بسته بندی در دو حالت توزین بادی و مکانیکی یکسان است و تفاوت ها فقط در ابعاد، نوع کاربری و وسعت است. هنگام خرید می توانید دستگاه بسته بندی توزین را در حالت پنوماتیک یا مکانیکی انتخاب کنید.

 

1) دستگاه بسته بندی توزین – دو توزین چیست؟

یکی از انواع دستگاه هایی که برای توزین بسته بندی استفاده می شود دستگاه بسته بندی دو توزین است. این دستگاه دارای دو ترازو برای بسته بندی محصولات بوده و سیستم عملکردی آن اتوماتیک می باشد. این دستگاه قدرت و عملکرد بسیار خوبی دارد و می تواند انواع محصولات گران قیمت را بسته بندی کند.

سطح تقاضا و استفاده از این دستگاه بالاست که نشان از کاربرد و تقاضای بالای آن در تولید دارد. این دستگاه بسته بندی توزین در دو حالت مکانیکی و پنوماتیکی در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

 

2) دستگاه بسته بندی وزن – چهار توزین چیست؟

نوع دیگری از دستگاه بسته بندی که در زمینه توزین بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه بسته بندی چهار ترازو می باشد. همانطور که از نام این دستگاه پیداست دارای 4 ترازو برای توزین محصولات و ایجاد بسته هایی با همان وزن می باشد. تمامی ترازوها در این دستگاه به صورت همزمان کار می کنند که نشان دهنده قدرت و سرعت این دستگاه در هنگام توزین بسته می باشد.

این دستگاه به دلیل استفاده از سیستم توزین دیجیتال از دقت توزین بالایی برخوردار است. مهمترین راه برای بارگیری این دستگاه استفاده از آسانسور پلت و مناسب ترین روش جمع آوری کیسه های این دستگاه استفاده از تسمه نقاله شیبدار می باشد.

  کالری کرانچی و تاثیر کرانچی در سلامتی

دستگاه بسته بندی

 

3) دستگاه توزین و بسته بندی پودر

یکی از انواع دستگاه های توزین و بسته بندی مورد استفاده در زمینه بسته بندی پودری دستگاه توزین و بسته بندی پودر می باشد. این نوع دستگاه بسته بندی مخصوص گرانول های ریز کاربرد دارد و قابلیت قرار دادن محصول مورد نظر را در حجم ها و مقادیر از 10 تا 110 گرم دارد.

4) دستگاه توزین و بسته بندی کیسه پودر.

اگر می خواهید ساشه ها یا پودرهای تکی بسته بندی کنید، بسته بندی دستگاه تورین و کیسه پودر را فراموش نکنید. این دستگاه برای حجم های کم کاربرد دارد و دارای سیستم توزین بسیار قدرتمند می باشد.

 

کاربرد دستگاه بسته بندی توزین چیست؟

این دسته از ماشین آلات بسته بندی کاربرد بسیار گسترده ای دارد و در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در قسمت های ابتدایی مقاله به کاربردها و مواردی که برای این دستگاه استفاده می شود اشاره کردیم. دستگاه بسته بندی وزنی محصولات را با بسته بندی محصولات در سلفون، پلی استر، روکش، فویل آلومینیوم و سایر مواد بسته بندی می کند. این دستگاه برای توزین محصولاتی مانند انواع مواد فله مانند شکر، نمک، حبوبات، میوه های خشک، شکر، چای، تخمه آفتابگردان، پسته، بادام، غلات، سویا، شکلات، خرمای خشک، دمنوش های گیاهی، عدس استفاده می شود. ، لوبیا. ماش، نخود، کشمش، گردو، لیموترش، زغال و غیره استفاده می شود.

 

بیشتر بخوانید : خط تولید چیپس

بیشتر بخوانید : خط تولید فرنچ فرایز

بیشتر بخوانید : خط فراوری و تولید مغز تخمه و بادام زمینی

بیشتر بخوانید : خط سرخ کن تخمه و بادام زمینی

بیشتر بخوانید : خط تولید و فرآوری آلبالو

بیشتر بخوانید : خط رستر آجیل

بیشتر بخوانید : خط تولید بادام زمینی

بیشتر بخوانید : خط تولید کرانچی

بیشتر بخوانید : خط تولید پاپ کورن