طراحان نام گستر

info@tngaco.ir

ایمیل پشتیبانی

بازدید از کارخانه

بلوار 45 متری انقلاب – جنب بانک تجارت – خیابان صنعت پنجم – ساختمان کوه نور – طبقه سوم – واحد 12

دستگاه پاپر چیست و چگونه کار می‌کند؟

دستگاه پاپر چیست و چگونه کار می‌کند؟

دستگاه پاپر چیست و چگونه کار می‌کند؟

پاپ کورن یا ذرت بو به عنوان یکی از تنقلات محبوب و دلچسب محسوب می شود. این خوراکی خوشمزه در رده سنی های مختلف علاقمندان به خود را دارد. امروزه انواع پاپ کورن با طعم و بسته بندی های مختلفی در دسترس قرار دارد. لذا خط تولید پاپ کورن به عنوان یکی از خطوط تولید مواد غذایی سودآور و پرمنفعت شناخته می شود.ذرت ها از حرارت دادن دانه های ذرت البته از نوع خاص آن تهیه می گردد. ذرت پفکی یا بوداده به دلیل اینکه از دانه های ذرت و چاشنی های مختلف به همراه اندکی روغن تهیه می گردددر مقایسه با تنقلاتی چون پفک و چیپس ارزش تغذیه ای بیشتری دارند و خوراک سالم تری هستند.

راه‌اندازی دستگاه پاپر به چه صورت می باشد؟

استفاده از این دستگاه بسیار ساده می باشد . تنها کافیست مقداری دانه‌ی ذرت درون محفظه بریزید، کمی روغن به همراه مقداری هم نمک اضافه کنید تا پاپ‌کورنتان کمی طعم‌دار گردد. اکنون تنها کلید روشن‌کردن دستگاه را فشار دهید. می بایست کمی به دستگاه فرصت بدهید تا داغ شود و همه ی دانه‌ها در اثر حرارت بترکند. لازم به ذکر است در صورتی که قبل از ریختن دانه‌های ذرت، دستگاه مدت کوتاهی روشن باشد و گرم شود، بهتر دانه های ذرت باز می شوند. می ‌توانید با توجه به ذائقه ی خود طعم دلخواه خود را به ذرت بدهید. انواع پاپ کورن‌های نمکی، کره‌ای، سرکه‌ای و… را می توانید به راحتی با دستگاه به دست آورید.

مواد اولیه پاپ کورن

پاپ کورن دارای ساختاری ساده و سالم می باشد. این محصول با دانه های ذرت به همراه مقداری چاشنی و اندکی روغن به دست می آید.هر اندازه میزان کیفیت و تازه گی مواد اولیه بالا باشد، ارزش غذایی بیشتری به همراه خواهد داشت.

 میزان سرمایه راه اندازی خط تولید چیپس

مراحل تولید پاپ کورن

مراحل مختلفی برای خط تولید پاپ کورن می باشد. البته در کارخانجات از دستگاه های پاپ کورن ساز صنعتی استفاده می گردد که با تهیه ذرت بوداده به روش سنتی تفاوت هایی دارد. در ابتدا ذرت های مخصوص برای پف فیل را درون هاپر (Hopper) می ریزند. حال ذرت ها به وسیله بالابر حلزونی به دستگاه پاپر منتقل می شوند. حرارت موجود در دستگاه پاپر تقریبا 300 درجه سانتی گراد می باشد. ذرت ها با انتقال به پاپر منفجر شده و به اصطلاح شکوفه می گردد.
ذرت های حرارت دیده به دستگاه سرند یا Sifter منتقل می شوند. در نهایت ذرت هایی که در دستگاه باقی مانده اند به دستگاه ادویه زنی می روند. حال روغن و ادویه به شکل مخلوط شده به پاپ کورن اسپری می گردد. در اخر ذرت های بوداده طعم دار بسته بندی می شوند و به بازار ارائه می شوند.

مزایای راه اندازی خط تولید پاپ کورن

خط تولید ذرت و پاپ کورن مشخصات و ویژگی های مختلفی را در بر می گیرد که هر شرکت و کارخانه ای آن را دارد. دستگاه های تمام اتوماتیک و مواد اولیه مناسب باعث افزایش کیفیت در محصول نهایی می گردد. مدیران کارخانجات می بایست برای ارتقای سطح کیفی و تنوع در تولید پاپ کورن تلاش خود را کنند.

راه اندازی خط تولید مزایای زیادی دارد. ذرت پفکی به دلیل خواص تغذیه ای و محبوبیت زیاد، توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند. بنابراین کارخانجاتی که برای تولید محصول مذکور عمل می کنند درآمدهای خوب و مناسبی را کسب خواهند کرد. پاپ کورن به عنوان میان وعده ای مناسب مورد توجه کودکان و بزرگسالان قرار دارد و در محل کار، منزل، سفر و پیک نیک به راحتی مصرف می شود .

 فرآوری بادام زمینی چگونه انجام می شود؟

تولید پاپ کورن طعم دار

همانطور که می دایند پاپ کورن با طعم های مختلفی به بازار ارائه می شود. ذرت های پفکی را با طعم های پنیری، نمکی، دودی، کچآپ و … می توان تهیه نمود که در این میان پف فیل پنیری و نمکی محبوب ترین آن می باشد . لازم به ذکر است که بسته بندی های مناسب مواد غذایی می بایست برای گل بلال در نظر گرفته شود محصول به خوبی در برابر نور، رطوبت، آلودگی و هوا توسط بسته بندی محافظت شود.
خط تولید پاپ کورن یکی به عنوان روش های درآمدزایی برای بسیاری از کارخانجات و شرکت ها ، ذرت بوداده را در طعم های مختلفی همچون پنیری، نمکی، کچاپی و دودی تولید و عرضه می کند. مراحل تولید این محصول با دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته انجام می پذیرد.

دستگاه پاپر در حال کار

سخن پایانی

یکی از خطوط تولید محصولات غذایی پر طرفدار خط تولید پاپ کورن می باشد. این ماده غذایی که به عنوان میان وعده نیز مصرف می شود ،طرفداران فراوانی دارد. دانه های ذرت در این تولید با مقابله حرارت زیاد منفجر می گردند و به شکل های مختلفی مشاهده می شوند. گل بلال را از نظر ظاهری به دو گروه تقسیم بندی می نمایند. دسته بندی اول مر بوط به دانه های ذرتی می باشد که با حرارت پف می کنند و شبیه توپ می گردد که به آن ذرت بوداده یا Mushroom می گویند.

دسته ی دیگر از این ذرت ها به شکل های نامنظم منفجر می گردد و در اصطلاح به آن ها Butterfly می گویند. فرایند خط تولید ذرت پفکی برای همه اشکال و ساختار تقریبا به یک شکل می باشد. ژنتیک های مختلفی که در ذرت ها وجود دارد باعث به وجود آمدن اشکال گوناگون پاپ کورن می گردد. ذرت بلوری، ذرت راه راه، ذرت دندان سنجابی، ذرت آردی، ذرت شیرین و ذرت مومی را می توان در دسته ای از ساختارهای ذرت ها به شمار آورد .

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.