طراحان نام گستر

info@tngaco.ir

ایمیل پشتیبانی

بازدید از کارخانه

بلوار 45 متری انقلاب – جنب بانک تجارت – خیابان صنعت پنجم – ساختمان کوه نور – طبقه سوم – واحد 12

اطلاعات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید چیپس - قیمت و خرید 1402 - تا 2000 کیلوگرم در ساعت!

تولید و فرآوری مواد غذایی یکی از خطوط پردرآمد و محبوب به شمار می آورد. به همین جهت شرکت های بسیاری در سراسر کشور نسبت به تولید انواع مواد خوراکی اقدام می کنند. یکی از این مواد غذایی پرطرفدار، چیپس سیب زمینی است. خط تولید چیپس توسط بسیاری از شرکت ها راه اندازی شده و از این راه درآمد خوب و قابل توجهی به دست می آورند. این ماده خوراکی خوشمزه با انواع طعم ها و مزه ها تولید و عرضه می شود. تولید چیپس مراحل گوناگونی دارد که باید پشت سر هم و با مواد اولیه مناسب صورت گیرد.

خط تولید چیپس بدون روغن

 

تولید چیپس در شرکت های مختلف ممکن است متفاوت باشد ولی به طور کلی به این ترتیب است.
• شستشو و تمیز کردن سیب زمینی ها که مدت آن به دمای آب و مقدار آلودگی بستگی دارد.
• پوست گیری با استفاده از دستگاه مخصوص به روش سایشی یا بخار و مواد شیمیایی در این مرحله صورت می گیرد که روش بخار و مواد شیمیایی روی کیفیت محصول نهایی تأثیر منفی می گذارد.
• در مرحله سوم سیب زمینی ها به صورت نازک برش داده می شوند.
• در این مرحله مجددا برش های سیب زمینی شسته می شوند تا از مواد قندی، نشاسته و غیره تمیز شوند.
• بلانچینگ کردن جهت بهبود رنگ چیپس در این مرحله صورت می گیرد. این فرایند در داخل مخازن دوجداره با دمای ثابت انجام می شود.
• در تولید چیپس بدون روغن سیب زمینی های اسلایس شده با حرارت برشته می شوند.
• پس از برشته کردن برش های سیب زمینی مواد افزودنی و طعم دهنده به آنها افزوده می شود و در مرحله آخر بسته بندی می شوند.

 

خطوط دیگر تولید طراحان نام گستر را هم ببینید : خط فراوری و تولید مغز تخمه و بادام زمینی

چرا طراحان نام گستر ؟

پیشرو در زمینه طراحی و تولید خطوط مواد غذایی

ما با مهندسی و ایجاد خطوط سفارشی فرآیند و بسته ‌بندی که دارای یکپارچه سازی از شروع تا پایان هستند، به شما کمک می کنیم محصولات بهتری را به مشتریان خود ارائه دهید.

خدمات پس از فروش

تمام قطعات و دستگاه‌ها در صورت مشکل تعویض می‌شوند.

تحویل خط تولید کامل

خط تولید کامل تحویل بگیرید!

یک تیم همراه شما

از خط شروع تا خط تولید با شما هستیم.

کیفیت بالای قطعات

از بالاترین کیفیت مواد استفاده می‌کنیم.

100

درصد رضایت مشتریان

20

سال تجربه کاری

85

پروژه در دست اجرا

76

نفر نیروی انسانی

خط تولید بسته بندی چیپس

خط تولید بسته بندی چیپس در شرکت های مختلف به روش های گوناگون انجام می شود. دستگاه های بسته بندی توزین دار در این مرحله از خط تولید چیپس به طور اتوماتیک چیپس ها را بسته بندی می کنند. بسته بندی با سایزهای متفاوت و متریال گوناگون برای بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خطوط دیگر تولید طراحان نام گستر را هم ببینید :   خط تولید بادام زمینی

 

خطوط تولید مواد غذایی یکی از خطوط پردرآمد برای کارخانجات و شرکت های گوناگون است. مواد غذایی مختلف از قبیل انواع غذاها، آبمیوه ها و تنقلات در کارخانه های سراسر کشور تولید و فرآوری می شوند. یکی از تنقلات محبوب و پرمصرف اقشار مردم، انواع چیپس و کرانچی است. به همین جهت بسیاری از کارخانجات اقدام به راه اندازی خط تولید کرانچی و چیبس می کنند. تولید چیپس از فرآوری سیب زمینی به دست آمده و با طعم های گوناگون در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. به دلیل استقبال مدیران کمپانی های تولید مواد غذایی از راه اندازی خط تولید چیپس قصد داریم موضوع مقاله پیش رو را به این امر اختصاص دهیم.

برندهای معروف همکار طراحان نام گستر

برندهای همکار ما

خط تولید 250 کیلوگرم در ساعت چیپس ساخته شده توسط طراحان نام گستر

معرفی مراحل خط تولید چیپس معمولی

چیپس های معمولی در طعم های گوناگون و بسته بندی های بزرگ و کوچک در بازار مشاهده می شوند. در ادامه به مراحل آماده سازی چیپس معمولی می پردازیم.

سورتینگ و انبار کردن سیب زمینی

مرحله سورتینگ و نگهداری سیب زمینی اولین مرحله از فرایند تولید چیپس معمولی است. در این مرحله سیب زمینی ها بر اساس سایز و اندازه سورت می شوند. سپس گل و لای سیب زمینی ها گرفته شده و در محیطی مناسب از جهت نور، دما و رطوبت نگهداری می شوند.

خطوط دیگر تولید طراحان نام گستر را هم ببینید :  خط تولید و فرآوری آلبالو

شستشو و زدودن گل و لای

شستشوی مواد اولیه مرحله دوم از فرایند تولید چیپس است. سیب زمینی ها توسط درام و تونل شستشو عاری از گرد و خاک و گل می شوند.

جداسازی پوست به دو روش

در مرحله سوم عملیات جداسازی پوست سیب زمینی به دو روش صورت می گیرد. پوست کنی غلطکی به این صورت است که غلطک ها به صورت دو به دو و در جهت خلاف یکدیگر حرکت می کنند. با این حرکت پوست بدون ضربه فیزیکی از سیب زمینی جدا می شود. پوست کنی سطلی نیز نوع دیگر جداسازی پوست سیب زمینی است که با کمک نیروی گریز از مرکز انجام می شود.

پوست کن چیپس تولید شده توسط طراحان نام گستر

خطوط دیگر تولید طراحان نام گستر را هم ببینید :   خط فراوری و تولید مغز تخمه و بادام زمینی

 

 

بازبینی و جداسازی ضایعات

 

در این مرحله بازبینی از جهت جداسازی کلیه ضایعات صورت می گیرد.

 

 

برش دادن و اسلایس کردن

 

اسلایس کردن سیب زمینی ها در این بخش توسط اسلایسر انجام می شود. سیب زمینی ها با کمک نیروی گریز از مرکز به تیغه های دستگاه برخورد کرده و به صورت یکنواخت برش داده می شوند.

 

اسلایسر چیپس تولید شده توسط طراحان نام گستر

گرفتن نشاسته برش های سیب زمینی

 

با غوطه ور کردن برش ها در آب دمای 30 درجه، نشاسته سطحی آنها گرفته می شود.

 

 

گرفتن آنزیم ها از چیپس

 

در مرحله بلنچینگ مجددا برش ها درون آب با دمای 70 درجه غوطه ور می شوند تا آنزیم گیری صورت گیرد.

بلانچر یا آنزیم زدای چیپس تولید شده توسط طراحان نام گستر

 

خشک کردن و آماده سازی برای سرخ کردن

 

دستگاه خشک کن در ابن مرحله برش های سیب زمینی را خشک می کند تا برای سرخ کردن آماده شوند.

 

 

سرخ کردن و قرار دادن برش ها در فرایر

 

برش ها با توجه به ضخامت و سایزشان در مدت زمان یک تا دو دقیقه در روغن 180 درجه سانتی گراد سرخ می شوند. روغن باید خوراکی و مقاوم نسبت به حرارت بالا باشد.

 

 

جداسازی ضایعات و ادویه زنی

 

بازبینی تولید چیپس نیز از جهت جداسازی سوخته ها و ضایعات صورت می گیرد و سپس توسط دستگاه ادویه زن، طعم دار می شوند.

 

Untitled-1-

 

بسته بندی کردن چیپس های معمولی

 

 

چیپس ها روی نوار نقاله قرار می گیرند و به قسمت بسته بندی هدایت می شوند. محصول نهایی در بسته بندی های سلفونی جمع آوری شده و درب آنها بسته می شود.

 

 

 

 

معرفی دستگاه‌ها و قسمت های مختلف خط تولید تولید چیپس

برای اطلاع از نام و مشخصات دستگاه ها روی علامت مثبت نگه دارید.

بالابر

ویبراتور و سورتینگ

پوست گیر بخار

خورد کن یا اسلایسر

بلانچر یا آنزیم زدا

فرایر یا سرخ کن

کانوایر یا انتقال دهنده

شوینده

طعم پاش

 

منبع روغن

کانوایر بازبینی

بالابر

بالابر

همین حالا خط تولید خود را راه اندازی کنید.

یک سرمایه گذاری موفق با بازگشت سرمایه بالا

 

طعم ها و ادویه های تولید چیپس

کارخانجات مختلف چیپس های معمولی و همسان را با انواع طعم ها و مزه ها تولید و عرضه می کنند. تعداد این طعم ها با گذشت زمان بیشتر و متنوع تر شده است. طعم هایی از قبیل: کچاپ، ماست و ریحان، پیاز و جعفری، فلفلی، هالوپینو، باربکیو، کباب، سیر و سبزیجات، پنیری و نمکی برای این میان وعده خوشمزه و پرطرفدار انتخاب می شود. برای طعم دار کردن چیپس ها روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که توسط دستگاه های طعم زن انجام می شود. طراحان نام گستر مشاور و طراح با تجربه در این زمینه برای شما خواهد بود.

 

مشخصات خط تولید چیپس

 

 

خط تولید چیپس با سودآوری فراوان برای شرکت ها و کارخانجات یک خط تولیدی مواد غذایی محبوب به شمار می رود. در این خط تولید از دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته و مجهز استفاده می شود. دستگاه ها کاملا اتوماتیک و بهداشتی هستند و مواد اولیه را در مراحل مختلف به صورت چیپس های معمولی، فرنچ فرایز و همسان تولید می کنند. مراحل تهیه سیب زمینی های فرآوری شده در هر سه نوع با یکدیگر متفاوت است و محصول نهایی به صورت گوناگون در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

 

راه اندازی و مشاوره خط تولید و فرآوری چیپس

 

 

مدیران بسیاری از کارخانجات تولید مواد غذایی فرآوری شده اقدام به راه اندازی تولید چیپس می کنند. این افراد برای آشنایی با نحوه راه اندازی با افراد مختلف مشورت می کنند. در زمینه مشاوره راه اندازی خطوط تولیدی چیپس سایت های معتبری نیز وجود دارند. شما می توانید جهت آشنایی با روش های تولید چیپس و راه اندازی خطوط تولید آن به این سایت های معتبر مراجعه کنید و با کارشناسان و متخصصان آنها مشورت کنید.
برای تولید هر کدام از اشکال تولید چیپس دستگاه های مختلفی نیاز است. دستگاه های سورتینگ، خنک کننده، فرایر، شستشو، برش و غیره برای تولید چیپس صنعتی لازم است. جهت خرید دستگاه های تولید چیپس می توانید به سایت های فروش این تجهیزات مراجعه کنید.

FrenchFries-02-copy1

 

قیمت خط تولید چیپس

 

 

خط تولید چیپس با کمک انواع دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته و جدید راه اندازی می شود. به عنوان مثال برای تولید چیپس معمولی به ماشین هایی از قبیل: سورتینگ، شستشو، بلنچر، طعم پاش و تونل و برای تهیه چیپس همسان به ماشین هایی از جمله: دستگاه خمیرگیر، شیتر، فرایر و پمپ، قالب گیر و فوتر نیاز داریم. طراحان نام گستر بیش از 30 سال است که در جهت راه اندازی خط تولید انواع چیپس در کارخانجات مختلف اقدام می کند.
شما با یک تماس می‌توانید از مشاوره رایگان ما در جهت راه اندازی خط تولید چیپس خوب بهره ببرید. طراحان نام گستر اولین و تنها تولید کننده خطوط کامل تولید چیپس است که از صفر تا صد پروژه شما را به بهینه ترین نحو و در مقرون به صرفه ترین حالت ممکن پیاده سازی میکند. جهت استعلام قیمت خطوط تولید با ما تماس بگیرید.

خطوط تولید شده مواد غذایی طراحان نام گستر در حال بارگیری و ارسال

عمده فروشی چیپس

 

 

برخی از کارخانجات علاوه بر چیپس های بسته بندی اقدام به تولید چیپس های عمده فروشی نیز کرده اند. شما می توانید برای میهمانی های بزرگ و همچنین مراسم جشن تولد به سایت های معتبر فروش عمده انواع چیپس مراجعه کنید و میزان مورد نیاز با طعم دلخواه چیپس را انتخاب و خریداری کنید.

 

چیپس یک میان وعده خوشمزه و پرطرفدار در بین مردم است. چیپس ها در انواع شکل و با طعم های مختلفی تولید و عرضه می شوند. خط تولید چیپس به دلیل پرمنفعت بودن به عنوان یک گزینه خوب برای کارخانه داران تولید مواد غذایی به شمار می رود و بسیاری از مدیران کارخانه ها با راه اندازی این خط تولیدی کمک بزرگی به درآمد خود می کنند. سیب زمینی به صورت معمولی، همسان و فرنچ فرایز فرآوری شده و به بازار عرضه می شود. جهت تهیه هر کدام از این اشکال فرآوری سیب زمینی مراحل مختلفی وجود دارد.

فرایند خط تولید انواع چیپس معمولی عبارتند از: سورتینگ، شستشو، پوست کنی، بازبینی، برش زنی، نشاسته گیری، بلنچینگ، خشک کن، فرایر، طعم دار کردن و بسته بندی. جهت تهیه چیپس همسان هم مراحل میکس اولیه، مخلوط کردن ثانویه یا ریبو بلندر، دستگاه خمیرگیر، شیتر، قالب، فرایر، طعم پاش و بسته بندی. سیب زمینی نیمه پخته منجمد نیز در بازار عرضه می شود که طرفداران زیادی دارد.

 

آشنایی با فرایند خط تولید فرنچ فرایز

 

 

یکی دیگر از اشکال تولید سیب زمینی های فرآوری شده، سیب زمینی نیمه پخته منجمد یا فرنچ فرایز است. این شکل از تولید سیب زمینی هم طرفداران فراوانی دارد. در این بخش به مراحل و خط تولید فرنچ فرایز می پردازیم.
• زدودن گل و لای و نگهداری سیب زمینی در یک انبار مناسب اولین مرحله از فرایند خط تولید فرنچ فرایز است.
• سیب زمینی ها در تونل و درام شسته می شوند.
• مرحله پوست کنی فرنچ فرایز، توسط بخار با فشار بالا صورت می گیرد.
• گرفتن اضافات سیب زمینی ها توسط برس زدن در این مرحله صورت می گیرد.
• بازبینی سیب زمینی ها از جهت قسمت های سبز و پوست های باقی مانده در این مرحله انجام می گیرد.
• برش زدن به اندازه های دلخواه با دستگاه هیدروکاتر و فشار بالای پمپ انجام می شود.
• برش های آماده شده در دمای 70 درجه سانتی گراد در زمان مشخص قرار می گیرند. عملیات بلنچینگ در دو دستگاه بلنچر انجام می گیرد و به این طریق برش های سیب زمینی آنزیم زدایی می شوند.
• آب سطحی محصول در این مرحله گرفته شده و به دستگاه فرایر هدایت می شوند.
• برش ها در روغن 180 درجه سانتی گراد قرار می گیرند و تا زمان نیمه پز شدن عملیات سرخ شدن ادامه می یابد.
• روغن گیری و خنک شدن سیب زمینی ها در این مرحله انجام می شود.
• مرحله IQF مرحله آخر فرنچ فرایز است. سیب زمینی های نیمه پخته در دمای منفی 30 درجه منجمد می شوند و در سردخانه های زیر صفر تا زمان بسته بندی نگهداری می شوند.

 

برای اطلاعات بیشتر و نحوه دقیق کار اجزای خط تولید فرنچ فرایز این مقاله را هم بخوانید: خط تولید فرنچ فرایز از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ (1)

مشاهده سایر خطوط تولیدی ما

آخرین مطالب بلاگ

همه چیز در مورد خطوط تولید ما

همین حالا تماس بگیرید!

کارشناسان ما ضمن مشاوره تولید، از صفر تا صد با شما هستند.